banner61

KARUN HAZİNESİNE AİT KANATLI DENİZATI BULUNDU...

21 Kasım 2012 Çarşamba 15:27

Kültür ve Turiz Bakanı Ertuğrul Günay, Karun hazinesinin en önemli parçası olarak bilinen 'Kanatlı Denizatı'nın bulunduğunu söyledi. Günay, "Gelecek yıl, Türkiye müzeleri bu hazineye kavuşacak." dedi. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul...

KARUN HAZİNESİNE AİT KANATLI DENİZATI BULUNDU...
Kültür ve Turiz Bakanı Ertuğrul Günay, Karun hazinesinin en önemli parçası olarak bilinen 'Kanatlı Denizatı'nın bulunduğunu söyledi. Günay, "Gelecek yıl, Türkiye müzeleri bu hazineye kavuşacak." dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, TÜYAP 31. İstanbul Kitap Fuarı'nı ziyaret etti. Stantları gezen Günay, Karun hazineleri arasında yer alan Kanatlı Denizatı'na ilişkin açıklamalarda bulundu. Günay, "Uşak Bölgesine ait Karun hazinesi olarak bilinen eserlerin en önemli parçası, milyonlarca lira değerindeki bir mücevher olan Kanatlı Denizatı yasal süreçler sonrasında Türkiye'ye gelecek." dedi.

Yasal süreç hakkında da bilgi veren Günay, "Türk makamları ve Alman makamları arasında bunun Türkiye'ye ait olduğu konusunda mutabakat gerçekleşti. Şimdi yasal süreci takip ediyoruz. Gelecek yılın ilk tarihlerinde bu Kanatlı Denizatı'na Türkiye müzeleri yeniden kavuşacak." ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x